WHATSAPP HIZLI SİPARİŞ HATTI

0 532 508 58 63

Organik Yaban Mersini

 yaban.mersini.lezzetleri       hesabından takip edebilir sipariş verebilirsiniz

ORGANİK ÜRÜNLER PAHALI MI: EVET

Çünkü zehir olmasın diye birçok emek var

1-Suni gübre kullanılmadığı için verim düşük.Kimyasal konulsa tonlarca kar edilebilir

2-Organik gübre ve ilaçlar kimyasallara göre çok pahalı

3-Tarlaya traktör ve motorlu araç girememekte.Dolayısı ile işçilik maliyeti yüksek

4-Eğer öncesinde tarlada kimyasal gübre kullanılmış ise 5 yıl beklemek gerekir.(Kim 5 yıl ürün almadan bekleyebilir)

5-Organik ürün tüketimi düşük olduğundan işletmeler küçüktür ve maliyetler fazladır

Organik Yaban Mersini deniz seviyesinden min. 700 m yükseklikte ve dağ yamaçlarında yetişmektedir. Coğrafi şartları nedeniyle, Türkiye' de Orjinal Yaban Mersini Orta ve Doğu Karadeniz de yetişmektedir. Türkiye' nin diğer Bölgelerin'de de Yaban Mersini yetiştirilmek istenilsede yeterli verim alınamamıştır. Karadeniz'de de Yabana Merisini sadece ve sadece Haziran ayının ikinci haftasında başlayarak, Ağustos Ayının başlangıcına kadar devam etmektedir. Bu zaman süreci dışında alınan Yaban Mersini meyvesi gerçek olmayan yada doğal ortamda yetiştirilmemiş meyvedir.

Kimyasal gübre kullanılmadan, doğal ortamda ve sadece meyvenin sıcaktan kurumaması için sulanarak Yetiştirilen Yaban Mersinine Organik Yaban Mersini denir. Pek çok satıcı yaban mersinine benzeyen meyveyi yaban mersini diye satmakta ve pek çok üretici de kimyasal gübre kullanarak yetiştirdiği yaban mersininide Organik yaban mersini diye satmaktadır. Satın alırken hassasiyetinizi arttırmanızı öneririz.

Laciverte dönük mor renkli olan Yaban Mersini'nin rengi ne kadar koyu ise meyvenin besin değeri o kadar yüksek demektir.

Organik Yaban Mersininin Yetiştirken Kimyasal gübre kullanmamaktayız. Doğal Gübre ile besleme yaparak, çok narin ve hassas olan Yaban Mersininin kadifemsi dış yüzeyini bozmadan sadece mevsiminde toplayarak Taze Yaban Mersinini satışa sunmaktayız.. 

Yaban Mersini yüksek dağ yamaçlarındada kendiliğinden yetişmektedir. Doğanın kendisinin verdiği meyveyede Yabani Yaban Mersini denilmektedir

Güvenli ve Sağlılı Alışverişler dileriz...

   Yaban Mersini Lezzetleri Ekibi

 yaban.mersini.lezzetleri       hesabından takip edebilir sipariş verebilirsiniz