WHATSAPP HIZLI SİPARİŞ HATTI

0 532 508 58 63

Sipariş Vermek İçin

 yaban.mersini.lezzetleri       hesabından takip edebilir sipariş verebilirsiniz

Yaban Mersini pek çok isimle anılmaktadır. En genel ismi "Yaban Mersini" olarak bilinen bu meyve "bluebreey, mavi yemiş, likarpa, ligarba" gibi isimlerlede tanınmaktadır. Yaban Mersinin pek çok isimle anılmasının kötü bir yanı ise Cranberry meyvesi ile karıştırılıyor olmasıdır. 

Yaban Mersini deniz seviyesinden min. 700 m yükseklikte ve dağ yamaçlarında yetişmektedir. Coğrafi şartları nedeniyle, Türkiye' de Orjinal Yaban Mersini Orta ve Doğu Karadeniz de yetişmektedir. Türkiye' nin diğer Bölgelerin'de de Yaban Mersini yetiştirilmek istenilsede yeterli verim alınamamıştır. Karadeniz'de de Yaban Merisini sadece ve sadece Haziran ayının ikinci haftasında başlayarak, Ağustos Ayının başlangıcına kadar devam etmektedir. Bu zaman süreci dışında alınan Yaban Mersini meyvesi gerçek olmayan yada doğal ortamda yetiştirilmemiş meyvedir.

Orjinal Yaban Mersini fiziksel görüntüsü itibari ile Cranberry' e çok benzemektedir. Cranberry arsız bir meyve olması sebebi ile pek çok ortamda kolayca yetişen bir ürün olduğundan, maliyeti çok düşüktür ve besin değeri de aynı zamanda Yaban Mersinine göre düşüktür. Bu sebeple pek çok satıcı Cranberry'i Yaban Mesini diye satmaktadır. 

Orjinal ve Organik Yaban Mersini görüntüsü itibari ile siyah üzümü andırmaktadır. Mor renkli olup kadifemsi bir dış yüzeye sahiptir. Çok narin ve hassas olan Yaban Mersininin sevkiyatıda özenle yapılmalıdır.

Organik Yaban Mersini'ni tarladan toplandıktan sonra ev tipi buzdolaplarında ( 0 - 4 derece soğutmada) 20-- 25 gün süre ile saklanabilmektedir. 20 - 25 gün sonrasında tüketemediğiniz Taze Yaban Mersinlerini kendiniz marmelat yada reçel yapabilmekle beraber, ev tipi buzdolaplarınızın derin dondurucularında, istenildiğinde kullanılmak üzere muafaza edebilirsiz. 

www.yaban-mersini.com web sitemizde sizlere sunduğumuz Taze Yaban Mersini; Trabzon'un Çarşıbaşı ilçe'sinde -Rize ili Fındıklı ilçesi tarlamızdan elde etmekteyiz. Yaban Mersinini ve Yaban Mersini ürünlerini Orjinal ve Organik olarak siz müşterilerimize sunamanın gruru içinde hizmetinizdeyiz...

 

 Taze Meyve Farkı      

Yaban Mersini Lezzetleri

YABAN MERSİNİ Siparişleriniz için doğru adres. Organik ve Orjinal Yaban Mersinini En Uygun Fiyata, Güvenle Teslim Ediyoruz. 
 yaban.mersini.lezzetleri       hesabından takip edebilir sipariş verebilirsiniz