WHATSAPP HIZLI SİPARİŞ HATTI

0 532 508 58 63

Üretici Kimliğimiz

Ümit Turan'ın annesi Hacı TeyzemizYaban Mersini Trabzon'un Çarşıbaşı İlçesinde ve Rize Fındıklı ilçesi dağ yamacında bulunan bahçelerimizden toplamaktayız. Bölgenin şartları nedeni ile ağacın etrafında sıklıkla ve kısa sürelerde otlar, çalı çırpılarda büyür. Yaban Mersini ağacı çok nazik bir meyve ağacıdır, etrafındaki kendisinden hariç bulunan otlardan, bitkilerden hoşlanmaz ve meyvesini veremsiz verebilir. Bu nedenle bahçenin rutin olarak temizlenmeside, sulanmasıda çok önemlidir.  

Nisan Ayında çiçeklenmeye başlayan Ağaç zamanla çiçeklerini kurutur ve Mayıs Aylarında meyve vermeye başlar. Yaban Mersini meyvesinin ilk rengi yeşildir. Bir kaç hafta içerisinde bazı meyvelerin uç kısımları pembeleşir ve zamanla meyve tamamiyle kırmızımsı pembe rengi alır. kırmızımsı pembe olan bu meyve hazin ayının ortasına doğru mavileşmeye başlar, iyice koyulaşmış lacivertimsi mor rengi alan meyveler toplanmaya hazır olur. 

Bir ağaç üzerinde farklı renklerde yaban mersini görmeniz mümkündür. Çünkü her meyve tanesi aynı anda olgunlaşmaz. Bu sebeple hergün olgulaşan meyveler ağlaçlar üzerinden tek tek toplanır. 

Gönderilmeye hazır olan meyveler özel paketleme sistemi ile yarım kilogramlık paketlere konulur ve kargolama esnasında zarar görmemesi ve ısıdan etkilenmemesi için köpüklerle de desteklenerek koliler haline getirilir. Meyveleri özellikle yarım kilogramlık paket halinde koli içerisine koymaktayız, bunun sebebi üst üste gelen meyveler kendi ağırlakları ile deforme olmaması içindir.

Günlük toplanan meyveler, yıl içerisinde taze yaban mersini siparişi vermiş ve olgunlaşma zamanını bekleyen müşteriler aranarak gönderilecek miktarlarına göre paketlenir ve sevkiyatları yapılır. 

Tüm bu süreçleri özel bir ilgi yapıyor ve siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti Yaban Mersini Lezzetleri güvencesi ile sunuyoruz. Biz ürünümüze ve ürünlerimize güveniyor bunun gururu içinde hizmet veriyoruz.

Yaban Mersini'nin çiçek halinden sofralarınıza kadar oluşum sürecini video haline getirdik. İzlemek için " Yaban Mersini'nin Hikayesi " yaban mersini hikayesi yazısını tıklayınz.

Saygılarımla... 

Ümit TURAN