WHATSAPP HIZLI SİPARİŞ HATTI

0 532 508 58 63

Yaban Mersini Kullanım Alanları

 yaban.mersini.lezzetleri

§  ŞEKER HASTALIKLARI

Yaban Mersini meyvesinin içeriğinde İNSÜLİNE benzer maddeler bulunmakta olup KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRÜR

§  GÖZ HASTALIKLARI

Yaban Mersini  GÖZ YORGUNLUĞU na faydalıdır

Yaban Mersini MİYOP a faydalıdır

Yaban Mesini KATARAKT a faydalıdır

Yaban Mersini  KARASU (Glokom: GÖZ TANSİYONU), na faydalıdır

Yaban Mersini Şeker hastalığından kaynaklanan GÖRME BOZUKLUKLARI (Diyabetik retinopati ),  na faydalıdır

Yaban Mersini GECE KÖRLÜĞÜ gibi rahatsızlıklarda oldukça etkili bir meyvedir.

Yaban Mersini TAVUKKARASI (retinitis pigmentosa) hastalığının ilerlemesini yavaşlatıcı özelliğe sahiptir,

Yaban Mersini GECE GÖRÜŞÜ nü arttırmasına faydalıdır,

Yaban Mersini GÖZ KAMAŞMASI nı gidermekte faydalıdır

Yaban merrsini RETİNA yı güçlendirmekte faydalıdır

§  KANSER HASTALIKLARI

Yaban Mersini ANTİ KANSEROJEN ve ANTİOKSİDAN özelliğe sahiptir. Vücudu kanserden koruyan enzimleri aktif hale getirerek bu ölümcül hastalığa yakalanma riskini azaltmakta etkilidir

Yaban Mersini KANSERE karşı önleyici etkisi olan enzimleri aktive etme özelliği olduğu ve KARACİĞER KANSERİ nde tümörün gelişmesini durdurabileceği Amerikadaki bir araştırmada tespit edilmiştir.

Taze yabanmersini suyu laboratuvar çalışmalarında mem kanseri ve serviks kanseri hücrelerinin büyümesini engellemiştir,

Yaban Mersini ayrıca antioksidan içeriği yüksek olan pterostilbenes adı verilen bileşikleri içerir. Vermont üniversitesince yapılan ve Journal of Gastrointestinal Surgery' in 2010 Mayıs sayısında yayınlanan araştırma sonucuna göre pterostilbenes pankreas kanseri hücrelerinin ölümüne neden olmuştur.

§  DAMAR HASTALIKLARI

Yaban Mersini VARİS lerin iyileşmesinde faydalıdır

Yaban Mersini BASUR (Hemoroid), e karşı etkilidir

Yaban Mersini ROMATİZMAL AĞRI lara kaşı etkilidir

Yaban Mersini KAN DAMAR larının tıkanması na karşı etkili olup kan dolaşımında faydalıdır

Yaban Mersini DAMAR SERTLİĞİ ne karşı etkilidir

Yaban Mersini AKCİĞER ANFİZEMİ ne karşı etkilidir

Yaban Mersini Zayıf kılcal damarların güçlendirilmesi ne faydalıdır

Yaban Mersini ARTRİT ( eklem iltihaplanması ) rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır

§  MİDE HASTALIKLARI

Yaban Mersini Bulantıyı baskılayıcı özelliği vardırr

Yaban Mersini Mide kramplarını önleyici özelliği vardır

Yaban Mersini ÜLSER önleyici                                  olarak kullanılır.

 

DİYET

Yaban Mersini en önemli Antioksidan meyve olması nedeni ile birçok Uzman diyetisyenlerin ZAYIFLAMA da kullandıkları bir üründür.

Yaban Mersini

Bileşimi:Kateşik tanenler (%1-7), mirtillin (gallik asit glikoziti), flavonoitler [hiperozit, kersitrin, izokersitrin, astragalin], kafeik asit türevleri [klorojenik asit], fenolik asitler [salisilik asit, gentisik asit], iridoit monoterpenler [asperulozit, monotropein], kinolizidin alkaloitleri
Etkisi:Taşıdığı polifenolik bileşenlerin antioksidan etkileri bulunmaktadır. Dolayısıyla kalp ve damar hastalıklarında koruyucu olarak ve kan şekerinin düzenlenmesinde önerilmektedir. 
Kullanılış şekli:1-2 çay kaşığı (1 gram) parçalanmış yaprak üzerine kaynatılmış sıcak su ilave edilerek 10-15 dakika bekletildikten sonra içilir. Öneriler:Yaban mersini yaprakları kan şekerini düşürücü, kalp ve dolaşım sorunlarında, artrit ve mide sorunlarında yararlı olabilmektedir. Ancak taşıdığı tanenler nedeniyle kullanılan miktara dikkat edilmelidir. 
Yaban mersininin daha çok bilinen kısmı meyveleridir. Antosiyanin türevleri bakımından zengin meyveler bilhassa göz problemlerinde yararlı olmaktadır. Göz yorgunluğu, glokom (göz tansiyonu), diyabetik retinopati, gece görlüğü gibi göz hastalıklarında önerilmekte, özellikle göz sağlığının ve görüş kuvvetinin korunmasında yararlı olabileceği ileri sürülmektedir.

Yaban Mersini İle Zayıflayın

 

Yazın yaklaştığı şu günlerde kilosundan şikayetçi olanlar şok diyetler ve kilo verme yöntemleri araştırıyor. Ancak aniden ve salıksız bir şekilde zayıflamanıza neden olan bu diyetler yerine doğanın mucizelerini kullanmak daha mantıklı görünüyor.

Her birinin farklı bir özelliği bulunan meyveler ve sebzelerden bazıları da işte bu noktada devreye giriyor. Özellikle kilo vermenize yardımcı besinler tüketirseniz sadece biraz dikkat ederek zayıflamak hayal olmaktan çıkıyor.

Amerikalı bilim adamları yaban mersini gibi meyvelerin yağ hücrelerinin oluşmasını engellediğini ve var olanları eritmeye yardımcı olduğunu belirtiyor.

Teksas eyaletinden araştırmacılar Experimental Biology isimli bir konferansta laboratuar fareleri üzerindeki yaptıkları deneylerden bahsettiler.

Fareleri yaban mersini içerisinde bulunan antioksidan maddelerle beslediklerinde yağ hücrelerinin %27 oranında yok olduğunu kaydettiler.

Sonuçlara göre aynı sürecin insanlarda da işe yarayacağını belirttiler.

Kilo vermek için doğanın mucizelerinden yararlanın ve doğal beslenmeye özen gösterin. Elbette spor yapmak da sağlıklı bir şekilde zayıflamanın temelini oluşturuyor. Ancak neticede yediklerinize dikkat etmezseniz ne kadar spor yaparsanız yapın amacınıza ulaşamazsınız.

http://www.kizlarburaya.net/genel/yaban-mersini-ile-zayiflayin.html#ixzz2s3m7BmKa

 

Aşağıdaki Linkten, Detaylı Bilgi İçin Kardeş Sitemizi Ziyaret Derbilirsiniz.

www.tazeyabanmersini.com